V petek, 13. decembra 2019 je bil za člane interesne dejavnost društvo Mladi gasilec poseben dan. Tako učenci, ki obiskujejo krožek v skupini mlajših in starejših na matični šoli, kot tudi učenci, ki obiskujejo krožek na obeh podružnicah Adlešiči in Griblje so se odpravili v Metliko.  Skupaj nas je bilo kar za poln največji avtobus. Z nami so bili tudi naši mentorji Sonja, Ana, Veronika in Rok.  Obiskali smo gasilski muzej  Branka Božiča, ki je v letošnjem letu praznoval že 50. letnico odprtja. Prijazna kustusinja Petra nas je vodila po muzeju in nam razkazala prav vse znamenitosti. V Metliki smo si ogledali tudi Prostovoljno gasilsko društvo Metlika, ki je tudi najstarejše gasilsko društvo na slovenskem, in je ravno v letu 2019 praznovalo 150 letnico obstoja. Zahvaljujemo se predsedniku Amirju Mehadžiču in Denisu Spudiću, ki v društvo vodi mladino za nazorno predstavitev delovanja društva, predvsem pa dela z mladimi. Obiskal nas je tudi poveljnik Kristjan Guštin in operativec Simon Hrastar, ki sta nam razkazala gasilsko opremo.  Piko na i so nam pripravili še mladi gasilci PGD Metlika, ki so v jubilejnem letu uprizorili igro z naslovom Kako so Metličani ustanovili požarno brambo. za nas. Preživeli smo lep popoldan v »gasilskem duhu«. Hvala tudi Gasilski zvezi Črnomelj, ki nam je poučni izlet omogočila in vsem, ki so si vzeli čas za nas.