V četrtek, 12. 12. 2019, so učenci likovnega krožka z mentorico odpotovali na ekskurzijo v Zagreb. V Novem mestu so se nam pridružili še učenci likovnega snovanja OŠ Grm Novo mesto z mentorjem Urošem Strugarjem. V odpravi sta bila tudi akademska umetnika Robert Lozar in Janko Orač.
V Zagrebu so izstopili ob železniški postaji in najprej poiskali kulinarične stojnice, da so se okrepčali za dolg dan. Kasneje smo si ogledali razstavo ameriškega kiparja Alexandra Calderja, ki je v 20. stoletju delal kipe, ki jih imenujemo stabili in mobili ter imel tudi velik opus slikarskih in grafičnih del. Razstava se je učencem zdela drugačna kot po navadi, saj je bila prikazana predvsem abstraktna umetnost.
Po ogledu smo se sprehodili po adventno okrašenem Zagrebu, si nakupili spominke in se slikali z Miklavžem, Božičkom, Olafom … Videli smo tudi hrvaški sabor, katedralo, vzpenjačo, Trg bana Jelačiča, …
Preživeli smo lep in poučen popoldne.

Mentorica Špela Vraničar