V petek, 8. 12. 2019, je v novomeški dvorani Marof potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše deklice. Tekmovalo je šest ekip. v skupini A so nastopale OŠ Bršljin, OŠ Šentrupert in OŠ Vavta vas, v skupini B pa OŠ Črnomelj, OŠ Drska in OŠ Grm.

Naša dekleta so pokazala dva precej drugačna obraza – v prvi tekmi so delovala brezvoljno in nekoliko prestrašeno ter zasluženo izgubila proti sicer dominantejši ekipi OŠ Drska. V drugo tekmo so deklice pristopile precej bolj agresivno in le nekaj več zbranosti pri zaključevanju polaganj je bilo potrebno, da bi osvojile zmago. Rezultat je bil tesno v korist OŠ Grm. Obe novomeški ekipi naše skupine sta nastopili tudi v finalu, kar kaže, da smo imeli nesrečen žreb. Naša najboljša strelka je bila Eva Gorše z 19 točkami. Prvakinje so postale učenke OŠ Drska.

Ekipo OŠ Loka so zastopale: Žana Jakša, Ana Majerle, Pia Šterk, Eva Gorše, Maša Hutar, Ema Absec, Ema Šikonja, Nuša Butala, Teja Rožman, Katarina Šolar, Pia Stopar in Nina Bunjevac.

Izidi tekem skupine B:

OŠ Drska : OŠ Loka  47 : 20

OŠ Grm : OŠ Črnomelj  36 : 32

OŠ Drska : OŠ Grm 32 : 34

 

Več na povezavi.

Mentor krožka košarke, David Štefanič