V petek, 4. 10. 2019, je v Gradacu potekal 38. slikarski extempore mladih likovnikov Bele krajine. Našo šolo so zastopali učenci 9. razreda Anja Grahek, Špela Rom, Gal Stopar in Karlina Štrucelj.
Letos tema ustvarjanja niso bile le gradaške vedute in pokrajina, ampak je bilo ustvarjanje gasilsko obarvano zaradi pomembnih obletnic gasilstva na slovenskem in v Beli krajini. Tema je bila “Ne boj se za pomoč, mi bdimo dan in noč”, tako so učenci v slike vnesli tudi razne gasilske motive, požare in podobno.
V Gradacu so nas domačini zelo lepo sprejeli, naklonjeno je bilo vreme in zanimivih motivov ni manjkalo, zato so učenci pridno ustvarjali in izkoristili prednosti dela na prostem, na veliko platno z akrilnimi barvami, česar pri pouku nimajo priložnosti početi.
Dan smo preživeli v prijetnem, delavnem in kreativnem vzdušju, a smo bili po ustvarjanju kar utrujeni.

Mentorica
Špela Vraničar