V torek, 21. 5. 2019, je v Novem mestu potekalo področno tekmovanje v atletiki za mlajše in starejše učence. OŠ Loka Črnomelj je zastopalo 21 tekmovalcev v različnih disciplinah.


Najboljši  rezultat je dosegel Rok Kocjan (7. C) , ki je s časom 43.73 v kategoriji mlajših dečkov postal področni prvak. Ažbe Lužar (7. C) je bil v metu vorteksa med mlajšimi dečki z rezultatom 57.27 drugi. Jan Brodarič je za las zgrešil stopničke, saj je v kategoriji mlajših dečkov v teku na 600 metrov pristal na četrtem mestu. Žan Plut je v teku na 60 m nastopal v finalu ter zasedel sedmo mesto.


Najboljša rezultata pri starejših učencih sta dosegla Mitja Ilenič ter Ana Janjič. Mitja je nastopal v disciplini 60 m, Ana pa v metu vorteksa. Oba sta zasedla četrto mesto. Fantje pa so se v štafeti 4 x 100 m uvrstili na sedmo mesto.