Včeraj, 15. maja 2019, se je uradno iztekel rok za reševanje zadnjega, petega sklopa reševanja Mega kviza 2019. Letos je bila tematika posvečena stoti obletnici Narodne galerije v Ljubljani.

Moramo priznati, da je bil kviz letos opremljen z obilico težkih vprašanj, zato ga je samostojno rešil le malokdo, vendar smo s skupnimi močmi »premagali ovire« in 31 učenk in učencev od 6. do 9. razreda je »prišlo na cilj«.

Vsekakor pa je bil najboljši v tem reševanju sedmošolec Franc Absec, ki je edini samostojno rešil vseh pet sklopov in si je prislužil knjižno nagrado ter čokolado. Čestitamo Franciju in mu želimo, da sodeluje še naslednje leto.

Vsi reševalci kviza z mentoricama pa si bomo 5. junija 2019 za nagrado in pridnost ogledali mladinski film v Kulturnem domu Črnomelj.

Upajmo, da bo naslednje šolsko leto spet veliko reševalcev Mega kviza 2020!

knjižničarki: Maja Špringer in Urša Prus