Učenec naše šole, Michel Horn, je bil izbran za športnika leta Občine Črnomelj. Leto za letom niza izjemne športne dosežke na domači in mednarodni karate sceni, kjer je posegel tudi že po največjih, svetovnih medaljah. V letu 2018 je osvojil 11 medalj, med katerimi je tudi zlata medalja s svetovnega prvenstva v Srbiji oktobra letos, kar dve medalji; srebrna in bronasta; z evropskega pokala v Poreču na Hrvaškem ter naslov državnega prvaka med kadeti. Ostale osvojene medalje v letu 2018 pa so še:

• 2. mesto: Mednarodni turnir »Delta cup« Rijeka Hrvaška, 17. 2. 2018
  • 1. mesto: Mednarodni turnir »Cro cup 2018«, Nedelišče Hrvaška, 24. 3. 2018
  • 1. mesto: Kimon open Ljubljana, 15. 4. 2018
  • 1. mesto: Memorijalni turnir Igor Malek, Sisak Hrvaška, 28. 4. 2018
  • 3. mesto: 1. pokalni turnir, Celje, 21. 10. 2018
  • 1. mesto: 2. pokalni turnir, Črnomelj, 2. 12. 2018
  • 1. mesto: Božični turnir KIMON, Ljubljana, 9.12. 2018

Intervju z Michelom

1. Koliko si bil star, ko si začel trenirati?
Pet let.

2. Kolikokrat na teden treniraš in koliko časa traja trening?
Treniram vsak dan, sedemkrat na teden, trening pa traja približno uro in pol. Doma imamo telovadnico, saj je trener moj oče. Treningi poleg tega potekajo tudi v Črnomlju in Novem mestu, zato imam včasih tudi dva treninga na dan. Poleg tega imam trikrat tedensko tudi kondicijski trening, in sicer kolesarjenje ali tek.

3. Imaš kakšnega vzornika?
Moji vzorniki so moji starši, moj idol pa karateist Moto Kazumasa.

4. Ali se vsi v družini ukvarjate s karatejem?
Da, no, vsaj tisti, ki smo dovolj stari. Trenutno treniramo štirje otroci v družini, enega pa to še čaka (smeh). Oče je naš trener, trenira pa tudi naša mama.

5. Kaj je zate najpomembnejša stvar v življenju?
Spoštovanje, dobri medsebojni odnosi. Želim biti dober, pozitiven človek.

6. Kaj še rad počneš poleg karateja?
Rad kolesarim in preživljam čas s svojo družino. Veliko prostega časa niti nimam. Rad potujem. Ko grem na kakšno tekmovanje, si z veseljem ogledam tudi mesto, v katerem sem, če imam možnost.

7. Si lahko predstavljaš življenje brez karateja?
Lahko bi treniral tudi kakšen drugi šport, npr. kolesarjenje, atletiko, poskusil sem tudi karting. Samo da se nekaj dogaja. Brez športa ne bi mogel živeti.

8. Kako to, da si vedno tako dobre volje?
Če vidim, da je kdo slabe volje, se potrudim da ga razveselim, čeprav se v tistem trenutku tudi sam ne počutim ravno najbolje.

9. Koliko priznanj že imaš?
Približno 90 mednarodnih medalj, od tega jih je polovica zlatih, pokalov pa 5.

10. Na kateri dosežek si najbolj ponosen?
Na vsakega, še posebej na tiste iz svetovnih prvenstev.

11. Kaj bi še rad dosegel? Imaš kakšen poseben cilj?
Rad bi se udeležil olimpijskih iger in zmagal.

12. Kaj je potrebno za uspeh?
Veliko dela, odrekanj, disciplina, motivacija, tudi nekaj talenta, ampak brez dela ne gre.

novinarski krožek, Katja Peganc