TEKMOVANJE IZ GEOGRAFIJE 2018/19

15. januarja 2019 je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz geografije.

Tema letošnjega tekmovanja so bile migracije in poznavanje terena.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 40 tekmovalcev od šestega do devetega razreda. Čeprav so učenci imeli enako literaturo in reševali enake naloge, je tekmovanje potekalo v dveh različnih kategorijah za 6. in 7. razred ter 8. in 9. razred.

Bronasto priznanje je osvojilo 12 učencev:

Špela Rom, Lea Vrtin, Anja Rožič, Swen Horn, Aljaž Skušek, Anja Grahek, Jan Brodarič, Nuša Jankovič, Ema Hiti,Vita Avguštinčič, Maja Sedlar in Zara Kavčič.

Regijskega tekmovanja 6.  marca 2019 v Dolenjskih Toplicah so se udeležili: Zara Kavčič, Lea Vrtin, Anja Grahek in Aljaž Skušek. Zara, Anja in Aljaž so osvojili srebrno priznanje. Zara Kavčič je na regijskem tekmovanju osvojila tretje mesto in se uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 12. aprila 2019 v Podčetrtku.

Vsem učencem in mentorici Heleni Željko čestitamo za dosežene rezultate, znanje in trud, ki so ga pokazali in pridobili na vseh stopnjah tekmovanja.