<![CDATA[

V torek, 26. 2. 2019, je v novomeški dvorani Marof potekalo področno prvenstvo v košarki za mlajše učenke. Tekmovale so ekipe OŠ Grm, OŠ Vavta vas, OŠ Loka (v skupini A) in OŠ Šentrupert, OŠ Drska ter OŠ Bršljin (v skupini B).

Naše učenke so v svoji skupini zasedle drugo mesto in se tako uvrstile v polfinale tekmovanja. Tam so izgubile proti OŠ Drska, v boju za tretje mesto pa so bile prav tako boljše njihove tekmice iz OŠ Bršljin za tri točke. Kljub razočaranju učenk po tekmi so prikazale borbeno igro, za kar jim čestitam. V finalu je ekipa OŠ Grm premagala OŠ Drska.

Našo šolo so zastopale Zoja Dragoš, Iva Kapele, Katja Adlešič, Pia Stopar, Nina Bunjevac, Katarina Šolar, Teja Rožman, Ema Absec, Ema Šikonja, Maša Hutar, Nuša Butala, Hana Mušič in Eva Gorše, ki je bila z doseženimi 50 točkami tretja strelka prvenstva.

Veseli me, da bodo vse igralke lahko nastopale v omenjeni starostni kategoriji tudi prihodnje leto.

Mentor krožka košarke, David Štefanič

Rezultati tekem in končna uvrstitev ekip:

Skupina A:

OŠ Grm : OŠ Loka Črnomelj 38 : 20