<![CDATA[

Prejeli smo vabilo na 6.likovne delavnice Bajke in povesti o Gorjancih na OŠ Stopiče, ki so se odvijale v petek, 1. 2. 2019. Udeležile so se ga učenke likovnega krožka Nika Franko, Maša Hutar in Lea Vrtin.
Ustvarjanje je potekalo po navdihu Trdinove bajke Cvetnik. Učenke so v svojih izdelkih morale prikazati prijetno vzdušje cvetočega vrtiča in dobroto, ki je opisana v bajki. Naloga je bila zahtevna, saj naj bi ustvarile abstraktno sliko z akvarelnimi barvami. Še pred delavnicami so se zato dobro pripravile. Likovno delavnico je vodila Mateja Hočevar, likovna pedagoginja na tamkajšnji šoli, udeležilo se je je še pet dolenjskih šol.
Učenke so se naučile veliko novega, pridobile izkušnje in se predvsem zabavale ob ustvarjanju.
Mentorica Špela Vraničar