<![CDATA[V četrtek, 20.12. 2018, smo se ob 7.50 devetošolci izpred šole odpravili v Ljubljano. Tam smo si najprej ogledali Prirodoslovni in Narodni muzej. Razdelili smo se v štiri skupine in se ločeno z mentorji odpravili na sprehod skozi zgodovinska obdobja. Videli smo veliko znanih najdb, kot so: koščena piščal, vaška situla, mumija, sablje ipd. Nekateri učenci so dobili priložnost, da so se oblekli v oblačila Emoncev. Po ogledu Narodnega muzeja smo se združili v dve skupini in prisluhnili predavanju o podmorskem svetu. V zraku je viselo okostje ogromnega kita. V sosednji sobi smo si lahko ogledali nekaj nagačenih živali. Za konec smo si ogledali okostje mamuta in jamskega medveda. Po predavanju smo rešili tudi učne liste na temo izumrlih živali.
Za sprostitev smo se na koncu sprehodili po centru Ljubljane, kjer smo si ogledali nekaj znanih stavb in imeli nekaj prostega časa. Okoli šestnajste ure smo se vrnili domov.

Helnaida Džehverivić in Kaja Žunič