<![CDATA[29. 11. 2018 je na OŠ Loka Črnomelj potekal tehniški dan za vse učence 6. razreda. Tema tokratnega tehniškega dneva je bila papir. Učenci so ta dan nadgradili znanje o papirju, ki so ga dobili pri pouku. Razdeljeni so bili v štiri delavnice.

Prva delavnica je bila izdelava recikliranega papirja iz časopisa. Pri delavnici so učenci spoznali, kako enostavno je reciklirati papir. Nastali recikliran papir so učenci uporabili pri eni izmed naslednjih delavnic in iz njega delali zahvale.

Druga in tretja delavnica sta bile na temo izdelave različnih voščilnic in zahval. Pri izdelavi so uporabili tudi recikliran papir, ki so ga učenci naredili pri prejšnji delavnici.

Podobno je bilo v četrti skupini, kjer so učenci izdelovali papirnate snežinke, s katerimi bodo okrasili šolo in razrede.

Zadnja skupina je bila v računalniški učilnici. Tukaj so učenci utrjevali teoretično znanje o papirju, saj so po spletu iskali podrobne informacije o papirju, njegovi izdelavi, predelavi in uporabi papirja.

Skupine so se zamenjale vsako šolsko uro, saj so tako vse skupine prišle skozi vse delavnice.

Učenci so povedali, da je bil tehniški dan zelo zabaven, ustvarjalen in poučen.

Peter Mravinec