Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V nadaljevanju prispevka lahko izveste več o najuspešnejših učencih naše šole na omenjenih tekmovanjih.

Vid Kavčič 9. a

Na državno tekmovanje se je uvrstil Vid Kavčič, ki je prejel ZLATO PRIZNANJE in 3. NAGRADO v državi. Zaradi visokega uspeha je bil Vid Kavčič povabljen na mednarodno elektronsko Sanktpeterburško astronomsko olimpijado, ki jo organizira ruska federacija. Priprave na olipijado so potekale pod odličnim mentorstvom prof. Vincenca Petrune, sledil je zahteven izbirni krog. Vid je bil uvrščen v finalni krog tekmovanja v dveh delih (teoretični na OŠ Turnišče ter praktični del olimpijade na OŠ Ihan).

Osvojil je ogromno astronomskega znanja in uspel v izjemno ostri mednarodni konkurenci (638 tekmovalcev iz Evrope). Dosegel je zelo visoko uvrstitev, 48. mesto, le 2 točki sta mu zmanjkali do medalje. Posebna zahvala velja mentorju prof. Vincencu Petruni.

Državno tekmovanje iz FIZIKE 2018

Bronasta Stefanova priznanja prejmejo:
Nejc Horvat 8. c
Vita Avguštinčič 8. a
Ema Hiti 8. c

Področnega tekmovanja se je udeležilo 6 tekmovalcev, srebrna Stefanova priznanja prejmejo:
Vid Kavčič 9. a, ki je dosegel 1. mesto v dolenjski regiji.

Na državno tekmovanje se je uvrstil Vid Kavčič in dosegel 8. mesto ter ZLATO Stefanovo priznanje.

Mentorja: Jožica Kuzma in prof Vincenc Petruna